Lasagne op mijn manier
DinerItaliaans

Lasagne op mijn manier

door Robin👁 2605❤️ 0

Direct naar recept
⏱️
Bereidingstijd
20 min
🔥
Kooktijd
1 u 30 min
👥
Porties
8 personen
📊
Moeilijkheid
Gemiddeld

Proef de liefde en creativiteit in deze unieke lasagne, bereid op jouw eigen bijzondere manier.

Log in om te beoordelen
Aantal porties
8 personen
1.5kgGehakt(1.0kg runder 0.5kg half-om)
5tKnoflook
1stRode ui
1stPaprika
800grItaliaanse groente
400grGezeefde tomaten
400grTomaten in blokjes
70grTomatenpuree
4tlSambal
2tlWorcestersaus
2tlBasterdsuiker
250mlRode wijn
50grParmazaanse Kaas (rasp)
150grJonge kaas (rasp)
Zwarte peper
Zeezout
Lasagnebladen
Chilivlokken
1000mlVolle melk
120grBloem
100grRoomboter
2tlNootmuskaat
40grParmazaanse Kaas (rasp)
20grJonge kaas (rasp)

Bereiding

1
Stap 1
Stap 1
Snijd de ui, knoflook en paprika fijn. Pak een braadpan, voeg een scheut olie toe en bak de ui, knoflook en paprika ongeveer 4 minuten op hoog vuur. Voeg daarna het gehakt en een klont roomboter toe. Bak het gehakt lekker bruin. Tijdens het braden voeg je de worchester saus, chilivlokken, sambal en als laatste de tomatenpuree toe.
2
Stap 2
Stap 2
Pak een wokpan en bak hier de Italiaanse groenten in tot het meeste vocht eruit is. Dit is ongeveer na een kleine 7 minuten. Giet het vocht af en voeg de groenten toe aan het gehaktmengsel in de braadpan. blus het geheel nu af met de rode wijn.
3
Stap 3
Stap 3
Nu gehakt en groenten in 1 pan zit kun je de gezeefde en gepureerde tomaten toevoegen. Breng het daarna verder op smaak met de suiker, peper en zout. Het geheel laat je ongeveer nog een 15 minuten pruttelen. Laat de oven nu alvast voorverwarmen 200°C.
4
Stap 4
Stap 4
Nu het gehaktmengsel lekker de smaken opneemt, kun je de bechamelsaus maken. Je begint met de boter te smelten in een steelpan. Hierin meng je de bloem en laat dit nog een 2 minuten bakken. Het is heel belangrijk dat je niet in 1 keer de volle melk toevoegd. Doe dit daarom in kleine scheuten en blijf dit goed roeren met een garde. Zodra het een mooi glad beslag is laat je het even doorkoken tot het wat dikker wordt. Ondertussen kun je de nootmuskaat, peper, zout en kaas toevoegen.
5
Stap 5
Stap 5
Pak nu je ovenschaal en bouw de lasagne als volgt op. Tomaten/gehakt mengsel Lasagnavellen Bechamel Tomaten/gehakt mengsel Lasagnavellen Bechamel Tomaten/gehaktmengsel Lasagnavellen Bechamel Tomaten/gehaktmengsel Sluit af met het strooien van de geraspte kaas over de lasagne. Dek nu de lasagne af met aluminiumfolie en zet deze in de voorverwarmde oven (200°C) voor 35 minuten. Na 35 minuten haal je de folie eraf en grill je de bovenkant nog een 10minuten.

Vragen & tips (1)

F
fleur· 27 november 2019
Dit was een heerlijke lasagna! Vol van smaak, goed gevuld. Een volwaardige maaltijd.

Meer diner recepten